Фінська сауна

Вплив сауни

Фінська сауна сприймається жителями Фінляндії як найкращі ліки від будь-якої хвороби.

Вони кажуть, що сауною може скористатися кожен, головне – дійти до неї.

Фінська сауна відома по всьому світу своїми температурами. При вологості до 15% температура досягає 140 градусів. Виникає питання – а як же переносять таку спеку? Просто. Справа у вологості. Сухе повітря дозволяє досить легко витримувати подібні температури.

Фінська сауна володіє рядом цілющих властивостей. Завдяки високим температурам, ароматам деревини і відносно невисокій вологості (5-20%) вона позитивно впливає на дихальні шляхи, полегшує роботу легеням і вибудовує захисний бар’єр проти хвороботворних бактерій. Тому, при легких симптомах застуди, не поспішайте приймати жменю медикаментів, краще сходіть в сауну. Але не забувайте, що при наявності підвищеної температури і грудного кашлю – сауну відвідувати протипоказано.

Сауна є також хорошим інструментом для підтримки молодості і краси. Вона допомагає очистити і вивести з організму накопичені шлаки і зайві солі, тому любителям косметологічних процедур варто взяти відвідування сауни на замітку.

Якщо ви активно займаєтеся спортом – то сауна допоможе відновити тонус м’язів, зняти напругу і втому. Під час прийняття сауни кровопостачання прискорюється, що допомагає збагатити кров киснем і дарує заряд бадьорості, відчуття релаксації, знімає будь-яку напругу.

Оптимальним вважається похід в сауну один раз на тиждень – такий підхід забезпечить виключно користь і задоволення від банних процедур.

Щоб сауна принесла тільки користь, а не зашкодила варто дотримуватися основних правил:

 

  • перебування за один підхід варто обмежити максимум до 15 хв, а при першому заході краще і зовсім 8 хв. Загальне перебування в парній не повинно перевищувати 2-3 години;
  • заходити в парну краще після душу, повитиравшись рушником. Після закінчення процедур також необхідно прийняти душ.
  • протипоказано вживання алкоголю. Серед напоїв рекомендуються вода, зелені і трав’яні чаї або компот з ягід і фруктів;
  • є ряд обмежень і протипоказань, при яких відвідування сауни категорично заборонено, серед них – вагітність, серцево-судинні захворювання, гіпертонія, епілепсія, онкозахворювання, гостра застуда та інші.
  • Дітям в сауну ходити можна з 2-3 років, але обмежений час і тільки з дорослими.
  • Одне відвідування сауни спалює до 600 калорій.

Як відвідувати фінську сауну правильно?

       Якщо у вас закрутилася голова або погіршилося самопочуття, потрібно негайно вийти з парної і прилягти в прохолодному місці. Після відвідин парної потрібно обов’язково знизити температуру тіла – облитися холодною водою або охолодитись в басейні чи водоймі. Фахівці не рекомендують обтиратися снігом або стрибати в воду, так як настільки різкий перепад температур може зашкодити здоров’ю, і дозволити собі такий стрес можуть тільки люди з міцним тілом. 

      Посилити релаксаційний ефект допоможе, наприклад, джакузі або басейн з штучним гейзером, так як бульбашки повітря і потоки води м’яко масажують тіло. Після парної варто укутатись і спокійно посидіти, випити води або відвару трав. Деякі лазневі комплекси пропонують масаж, який особливо корисний для розігрітого тіла.